Judo Krosno - UKS Skorpion Krosno

Budapest Cup 2019 - podsumowanie

03.05.2019

W dniach 27-28 kwietnia zawodniczki UKS SKORPION Judo Krosno Magdalena Wałęga i Oliwia Ziewalicz pod wodzą trenera Pawła Jurysia uczestniczyły w 32 edycji turnieju judo BUDAPEST CUP odbywającego sie w stolicy Węgier. Magdalena Wałęga w kategorii U13 (roczniki 2007/2008) waga do 35kg wywalczyła 2 miejsce. Oliwia Ziewalicz w kategorii U15 (roczniki 2005/2006) waga +63kg wywalczyła 1 miejsce. Turniej zgromadził 1629 zawodników z 218 klubów z 30 państw europejskich oraz północnoamerykańskich. Warto podkreślić, że kategorie wiekowe U13, U15, U18 zgromadziły prawie 1500 judoków. Wynik osiągnięty przez nasze zawodniczki sprawił, że zajęliśmy 22 miejsce medalowe i byliśmy jednym z 4 klubów z Polski w 30-tce klubów. W dniu 29 kwietnia Magdalena i Oliwia brały udział w jednym z największych camp-ów na świecie, który zgromadził na dwóch halach sportowych i 1300 m2 tatami conajmniej 1000 młodych judoków, którzy brali udział w turnieju.

Wśród młodych judoków i ich trenerów nie trzeba przedstawiać rangi i znaczenia tego turnieju, tym bardziej cieszy wielki sukces osiągniety przez nasze judoczki, które godnie reprezentowały i promowały miasto Krosno oraz wojewórztwo podkarpackie. Składamy podziękowania dla Prezydenta Miasta Krosna za finansowe wsparcie wyjazdu naszego klubu. Podziękowania również dla firmy "JACEK" Jacek Lega z Krosna za zapewnienie transportu i naszych sympatyków, którzy z nami przeżywali te wspaniałe chwile. DZIĘKUJEMY.

Historię naszego wyjazdu, zdjęcia oraz statystyki można zobaczyć na naszym facebook-u.

                                                IMG 20190503

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online