Magdalena Wałęga mistrzynią Polski

Na Mistrzostwach Polski juniorów i juniorek młodszych w Trzebnicy w dniach 27-28 kwietnia, odbywających się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Magdalena Wałęga wywalczyła złoty medal.

Magdalena rywalizowała w kat. wagowej do 57kg w grupie 24 zawodniczek wyłonionych we wcześniejszych kwalifikacjach. Przypomnijmy, że tą kwalifikację nasza judoczka uzyskała w marcu na Pucharze Polski w Piasecznie zajmując 2 miejsce. Rywalizację Madzia rozpoczęła od pustego losu w I rundzie a następnie stoczyła 4 wygrane walki z judoczkami z Gliwic, Wrocławia, Warszawy i finał również z warszawianką.

Finały Mistrzostw Polski zgromadziły 290 zawodników i zawodniczek ze 105 klubów. Wynik Magdy sklasyfikował nasz klub na 11 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Magdalena jest uczennicą I klasy liceum w krośnieńskim Elektryku. Dyscyplinę olimpijską judo zaczęła trenować mając 5 i pół roku.

Wielkie gratulacje dla zawodniczki i trenera Pawła Jurysia. Udział w Mistrzostwach Polski został sfinansowany przez Gminę Miasto Krosno. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top